Obecné informace | Apartmány Christopherhof Grafenwiesen

Obecné informace

 

Mitterfirmiansreut je vyhlášená lyžařská oblast 7km od hraničního přechodu Strážný-Philippsreut na německé straně Šumavy. Vzdálenost České Budějovice 90 Km, Vimperk 31 Km.

Bytový dům se nachází v krásném čistém a zdravém prostředí s výhledem na Šumavské vrcholky, v nadm.výšce 1050m. Sousedství NP Bavorský les nabízí řadu možností vyžití v zimě i v létě.

V bezprostřední blízkosti hotelu se nachází areál pro běžecké (25km pravidelně upr.tratí) i sjezdové lyžování (včetně lyžařského parku pro děti) na úpatí hory Almberg  s garancí dostatku sněhu od Vánoc až do konce března. V létě je zde dokonalé vyžití pro milovníky turistiky a cykloturistiky (200km značených turist.tras), je zde řada značených tras pro „Nordic-Walking“, jsou zde nekonečné možnosti výletů s vašimi čtyřnohými miláčky.  

Volný čas lze strávit i tenisem, golfem, plaváním a wellness v krytém bazénu, či posezením v množství útulných šumavských hospůdek, jak na německé, tak i české straně hranice. (hranice SRN-ČR je cca 1km)

Tento hotelový komplex je rozdělen na 2 samostatné třípodlažní budovy.

Dům I:
Uprostřed je spojovací část, kde je umístěna recepce, restaurace (v současné době mimo provoz).
V této budově se nachází celkem 36 apartmánových bytů ve třech NP. Dispozičně se jedná o 1+kk až 3+kk. Většina bytů má terasu nebo balkon.
V přízemí této budovy se nachází prostorná sauna, která je k dispozici majitelům bytů v budově I i II.

Dům II:
V této budově se nachází celkem 53 apartmánových bytů ve třech NP. Dispozičně se jedná o apartmány 1+kk nebo 2+kk, většina bytů má balkon nebo terasu.
Budova má výtah. Dále je zde odkládací místnost pro lyže a herna.
Pod touto budovou je celkem 26 parkovacích garážových stání. Garážová stání, herna i lyžárna slouží i majitelům domu I.
Parkování majitelů obou domů je zajištěno na venkovním parkovišti před hotelem, nebo pro pod budovou II pro majitele parkovacích míst.

Haidmühle (česky Borské Mlýny)
Nadm. výška: 831 m.n.m., 1.300 obyvatel.
Obec založená v roce 1770 u příležitosti zřízení mlýna. Přes nedaleký Bischofsreut vedla obchodní stezka Goldener Steig / Zlatá stezka.
Obcí protéká řeka Kalten Moldau (Studená Vltava). Několik kilometrů od obce je hraniční přechod do Nového Údolí a Stožce, který je otevřený pro pěší a cyklisty a také železniční hraniční přechod Stožec–Haidmühle.
Obec leží 25 kilometrů od Freyungu, Waldkirchenu a 20 km od hranic s Rakouskem.
Obec je zasazená mezi vrcholy Dreisessel (1.312 m.n.) a Haidel (1.167m.n.m.) s vyhlídkovou věží.
Najdeme zde 90 km značených tras vhodných na turistiku, kola a bežky.
Sjezdové lyžování: Hochficht (43km/45 minut), Mitterdorf (16 km/17 minut).